Asus Transformerbook T302CA (Recenze)

25. prosince 2017 v 9:29 | Rich |  Elektronika

Jak už jeho cena napovídá, je to 2 v 1 laptop pro pokročilé. Je úplně dokonalý, nebo ne? Tak si přečtěte tuto upřímnou recenzi.

První dojem
Hned, jak jsem otevřel jeho krabici, uvnitř čekala druhá, ovšem stylová krabice obsahující samotný laptop, USB-C na 2x USB 3.0, USB-C nabíječku a pokud vám to e-shop nabídl, měl by tam být i stylus s AAAA baterií. Před prvním zapnutím se musel chvíli nabíjet, s tím ovšem počítám.

Výbava samotného laptopu
Laptop má na horní straně tlačítko na zapnutí, na levé straně vyjmutelného monitoru je ovládání hlasitosti a Windows start tlačítko, na pravé straně jsou 2 USB-C - 1 k nabíjení a 2. standartní, ovšem do něj můžete připojit adaptér na USB-C na HDMI - ano, tento laptop je tak malý, že se do něj bohužel nevešlo HDMI společně s Ethernet. Poté je zde výstup sluchátek s mono vstupem na mikrofon. Dolní část počítače obsahuje 2x USB 2.0, takže pro rychlejší přenos dat radši používám USB-C. Zezadu je vstup na micro-SD karu, pokud je třeba rozšířit úložiště.
Počítač má SSD, použitelné úložiště je asi 440GB. RAM je 8GB. Počítač obsahuje dvoje baterie - jednu v klávesnici a druhou ve vyjmutelné obrazovce, ve které je umístěno i SSD, proto se na nerovném povrchu, otevřená dokořán do svých max. 120 stupňů špatně vyvažuje. Práce společně s dokovací stanicí je vhodná tedy spíše do kanceláře, než do auta, kde bude počítač sedět na nohách. Obrazovka je hladká, snadno ovladatelná.

Hlavní výhody?
  • Počítač je rychlý, klidný
  • S 2 bateriemi vydrží déle
  • Rozšiřitelné úložiště s micro-SD
  • Vyjmutá obrazovka působí jako tablet, je možno měnit i orientaci.
Hlavní nevýhody?
  • Chybí port HDMI a Ethernet
  • Obrazovka není v dokovací stanici úplně zafixovaná, může se při cestě např. autem velmi třepat.


Pokud váš vybraný počítač má třeba menší disk, než je uvedeno zde tak možná k němu nebudou sedět i další informace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama